Szakképző Központ Nonprofit Kft.
Az iskola a szakmai gyakorlati oktatást kiszervezte egy gazdasági társaság keretei közé. Ezzel megteremtette a projekt jellegű gyakorlati oktatás és az egyéni érdekeltségi rendszer kialakításának feltételeit.
A szakoktatók vállalkozási tevékenység során (éles helyzetben) sajátíttatják el a tanulókkal a szakmai ismereteket. A tanulókat bevonják a vállalkozási tevékenység minden egyes fázisába, a feladatokat közösen oldják meg. Jelenleg öt szakmában szervezünk gyakorlati oktatást.
A tanulók az első félévben tanműhelyi keretek között sajátítják el az alapvető szakmai ismereteket, majd a második félévtől a szakoktatóval közösen vállalkozásitevékenységet folytatnak. (iskolai büfét működtetnek, kőműves és villanyszerelési szakipari munkákat vállalnak)
A tanulókat egyenrangú partnernek tekintjük, ugyan olyan jogokkal és kötelezettségekkel rendelkeznek, mint az azonos szakmában dolgozó munkavállalók.
Ennek az oktatási rendszernek az előnye, hogy a tanulók vállalkozási tevékenység közben sajátítják el a szakmai ismereteket és megismerik a munkavállalót érintő jogokat és kötelezettségeket.
A kifizetett bérek személyi jövedelemadó mentesek. Egészség és nyugdíjbiztosítási járulék kötelesek.
Ezért a szakmai évfolyamon eltöltött idő beszámít a nyugdíjba, betegség esetén a tanulók táppénzre jogosultak, hiányzásukat csak táppénzes papírral igazolhatják.
A tanulók járandóságát saját bankszálájukra utaljuk, amelyet bankkártya segítségével vehetnek fel.
Szükséges iratok: szem. igazolvány, lakcímkártya, TAJ szám, adószám, diákigazolvány, oktatási azonosító, telefonszám, e-mail cím.
Megismerkednek az ügyintézés folyamatával:
- személyi igazolvány kérése
- adóazonosító igénylése
- tanulószerződés megkötése
- bankszámla szerződés megkötése, bank kártya használat
- hiányzások igazolása (táppénzes papír leadása)
- tanulószerződés megszűnésekor az utolsó munkában töltött napon megkapják járandóságukat, és a munkaviszony megszűnéséhez kapcsolódó dokumentumokat.
Jelentkezés személyesen a Kft. irodájában: 2370 Dabas, József Attila u. 107. a Kossuth Zsuzsanna Szakképző Iskola és Kollégium épületében.
A vállalkozás 2008. szeptember 1-én kezdte meg működését, amelyhez Dabas Város Önkormányzata támogatást nyújtott.
Alapítója: 100%-ban a Kossuth Zsuzsanna Szakképző Iskola és Kollégium |
|
Fő tevékenysége: |
Középfokú szakmai oktatás |
Székhelye: |
2370 Dabas, József Attila út 107. |
Ügyvezető: |
Süge Csongor |
A cégünk által nyújtott szolgáltatások szakmánként a menüsoron megtalálhatók
A Szakképző Központ Nonprofit Kft 100%-os állami tulajdonú, tulajdonosa a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zártkörűen Működő Részvénytársaság. A tulajdonosi jogokat az MNV Zrt.-vel kötött szerződésben foglalt feltételekkel az Érdi SZC látja el.
A Társaság célja, hogy a tanulók valós életszerű körülmények között sajátítsák el a különböző szakmai fogásokat, ismereteket. A szakoktatók és a tanulók versenyhelyzetbe hozásával kívánja a Társaság a szakmai képzés színvonalát biztosítani. A Társaság elsődleges célja tehát, a szakmai oktatás, a munkaerő-piaci igények figyelembevételével, piacképes szakmák oktatása, emellett vállalkozási tevékenységet is végez csak közhasznú céljainak megvalósítása érdekében.
A tanulók a társaság bérleményeiben végzik gyakorlati munkáikat, szolgáltatási tevékenységeiket (SZTK büfé, Iskola büfé, Rétesház)
A Társaság mottója:
„Gyakorlat teszi a mestert!”
Tanulóink létszáma folyamatosan 200 fő feletti, gyakorlati munkáikban pedig jó néhányan kiemelkedően teljesítenek (tanulmányi versenyek)
A kezdő 9. évfolyamos diákjainkat a szakképzési törvény változásai miatt az iskolai tanműhelyek helyett külső, kizárólagos tanműhelyekben foglalkoztatjuk.
Jelenleg 6 szakmában szervezünk oktatást:
- eladó
- cukrász
- pincér
- szakács
- kőműves
- villanyszerelő
KAMARAI KAPCSOLATTARTÓNK:
- Patonay-Ilk Nikoletta - Tanulószerződéses tanácsadó :
Telefon
- 70/333-0410
- Tanulószerződések megkötése, nyilvántartása, népszerűsítése
- Együttműködési megállapodások nyilvántartása